10 augustus 2009 - De VU-wetenschappers Chen Fliesher, Raphie Hayat (foto), Katja Iachina en Babak Mahdavian Delavary hebben een Mozaïekbeurs gewonnen en krijgen ieder 200.000 euro voor hun promotieonderzoek.
De Mozaïekbeurs is een promotiebeurs voor jonge, talentvolle, allochtone afgestudeerden, toegekend door de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO), en mede gefinancierd door het ministerie van OCW.
Fliesher (die eerder al de Best Student Award won bij de economische faculteit) wil weten hoe en onder welke voorwaarden werknemers, door te investeren in hun loopbaanontwikkeling, kunnen bijdragen aan het bedrijf waar zij werken. Hayat (o.a. ook winnaar van de SER- scriptieprijs 2008) bestudeert de opbrengsten en de risico’s van islamitische investeringen. Iachina onderzoekt in planten hoe niet-coderende RNA-producten, afkomstig uit het parasitaire DNA, de normale werking van genen verstoren. Mahdavian Delavary werkt aan het beïnvloeden van macrofagen, die een belangrijke rol spelen in de wondgenezing en bij littekenvorming.
In totaal zijn er in Nederland dit jaar twintig Mozaïekbeurzen. Voor de beurzen kwamen 114 aanvragen binnen. Net als vorige jaren mochten de beste 43 kandidaten bij NWO workshops volgen en hun voorstel verder uitwerken voordat ze het nogmaals presenteerden aan een beoordelingscommissie.
De laureaten hebben wortels in verschillende landen, waaronder China, Afghanistan en Marokko. De meesten van hen zullen promoveren in de (bio-)medische of sociale wetenschappen. Traditiegetrouw is meer dan de helft van de winnaars vrouw. De Universiteit Leiden, de Vrije Universiteit Amsterdam en de Erasmus Universiteit Rotterdam vielen elk viermaal in de prijzen.
De beurzen worden dit jaar voor de zesde keer uitgereikt en zijn bedoeld om de participatie van allochtonen in de wetenschap te bevorderen. (MS/HOP)
 |