www.advalvas.vu.nl
  >  ad valvas nummer 30
Zeldzame treurceders moeten verdwijnen PDF Print E-mail
Favoriten Twitter Facebook Myspace Hyves

20 juni - Drie zeldzame treurceders achter het W&N-gebouw moeten waarschijnlijk plaats maken voor een vuildepot.  Werklieden hebben vorige week sleuven gegraven om de ceders in de tuin tussen de H-gang en de O-gang en worteldoek om de wortels gedaan.

"Zulke grote treurceders heb je bijna nergens", vertelt Bert de Boer, hoofddocent structuurbiologie, die vanuit zijn werkkamer op de ceders uitkijkt. De bomen waren onderdeel van de Italiaanse inzending van de Floriade in 1982, net als de meeste andere struiken in de tuin. De ceders zijn minstens zeventig jaar oud, schat Arend van de Beld, chef tuinen en kassen van de hortus. Het plan is om ze te verplaatsen, maar volgens Van de Beld is de kans groot dat de bomen daarbij dood gaan.  De tuin werd vroeger door de hortus onderhouden, maar daar was de afgelopen jaren geen geld meer voor. De houtsnipperpaden zijn overwoekerd geraakt met onkruid.

De tuin bepaalt het uitzicht van zo'n driehonderd werknemers van de VU, becijferde De Boer. "Moeten we straks met zijn allen op vuilcontainers uitkijken. Dat maakt de werkomgeving er niet beter op. En dat terwijl er al zo veel hoogwaardig groen op de campus is verdwenen." Dat er vuilcontainers komen is trouwens nog niet helemaal zeker, maar de VU zoekt een nieuwe plek voor haar centrale afvaldepot, dat nu naast het energiecentrum zit, en heeft haar oog op de tuin met de ceders laten vallen.

Hij maakt zich er ook kwaad over dat onderzoekers van de VU op allerlei plekken ter wereld adviezen geven over duurzaamheid en natuurbehoud, "terwijl we er op onze eigen campus zo'n rommeltje van maken."(WV)

 

 

 

Hits: 642
Commentaar (0)Add Comment

Schrijf commentaar

busy