www.advalvas.vu.nl
  >  ad valvas nummer 30
Excursie langs gevestigde en subversieve kunst PDF Print E-mail
Favoriten Twitter Facebook Myspace Hyves

amsterdamgraffiti 214 februari 2011 - Studievereniging Kitsch (afdeling Kunst & Cultuur – faculteit Letteren) organiseert een fietstocht langs legale en clandestiene kunst in Amsterdam.

In opdracht, maar ook clandestien, hebben kunstenaars de muren en wanden van Amsterdam veelvuldig gebruikt als basis voor hun werk. Op maandag 28 februari organiseert Kitsch in samenwerking met vaktijdschrift Kunstlicht een excursie langs opmerkelijke naoorlogse wandschilderingen, mozaïeken en (s)graffiti. Docent Moderne Kunstgeschiedenis Jonneke Jobse en masterstudent Visual Art, Media and Architecture Daniël van der Poel zijn uw toergidsen.

Leidraad is de vraag hoe het kunstwerk zich verhoudt tot de architectonische en stedelijke omgeving. Zette de kunstenaar zich bijvoorbeeld af tegen de omgeving, of ‘ondersteunt’ zijn werk juist het gebouw waar het deel van is? Ook zal er aandacht zijn voor de status van deze kunstwerken: zelfstandig kunstwerk of ornament, cultureel erfgoed of vandalisme?

Aanleiding voor deze excursie het laatst verschenen nummer van Kunstlicht met het thema ‘Beeldende kunst + architectuur’. Aanmelden door een mail te sturen naar Dit e-mail adres is beschermd tegen spambots, u heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. (PB)

Hits: 750
Commentaar (0)Add Comment

Schrijf commentaar

busy